نتایج جستجو برای عبارت :

طرز تهیه کوفته هویج

کوفته قلقلی یک نوع کوفته گوشتی چند منظوره است که برای همراهی با اغلب غذاها می‌توان از آن استفاده کرد. انواع خورش، پلو، سوپ و پاستا با وجود این کوفته گوشتی درست می‌شود. برای اینکه کوفته قلقلی وا نرود و منسجم باشد، باید شیوه صحیح درست کردن آن را بدانید که در زیر به شما آموزش داده می‌شود.
کوفته قلقلی یا میت بال از گوشت چرخ شده، خرده نان، پیاز رنده شده، تخم مرغ، کره و ادویه‌ تشکیل شده است. این مواد را با هم ترکیب کرده و به صورت یک توپ کوچک در می
کوفته تبریزی یکی از انواع کوفته های معروف و پر طرفدار ایرانی است که همانطور که از نامش مشخص است اصالتا متعلق به شهره تبریز می باشد. این کوفته خوشمزه به دلیل طعم بسیار خوبش در سراسر کشور فراگیر شده است و تقریبا در تمام شهرهای ایران طبخ می شود.
در جریان هستید که کوفته باید چرب_چیلی باشه پس ایراد نگیرید راستی کیا کوفته دوست دارن؟کوفته تبریزی یکی از معروف ترین و لذیذترین غذاهای خطه آذربایجان میباشد میدونم نیازی به نوشتن طرز پخت نیست چون مطمئنم
غذاهای سنتی تبریز، ازانواع آش تا کوفته
کوفته تبریزی
مشهورترین غذای تبریزی، کوفته‌ی این شهر است که طعم بسیار لذیذی دارد. در گذشته برای تهیه‌ی کوفته، گوشت را در هاون سنگی می‌کوبیدند و سپس سبزیجات و لپه را به آن اضافه می‌کردند. اما امروزه بیشتر از گوشت چرخ‌کرده برای تهیه‌ی این غذا استفاده می‌کنند. در آخر هم گردو، آلو، پیاز سرخ‌شده، زرشک و بعضی‌ها هم تخم‌مرغ داخل آن می‌گذارند و در سسی که از رب گوجه‌فرنگی و آب و زعفران تهیه شده، می‌پزند.
مواد لازم برای کوفته قلقلی
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
رب گوجه فرنگی  به مقدار لازم
آب به میزان کافی
روغن  سرخ کردن بمقدار لازم
آبلیمو به مقدار لازم
نمک ، فلفل و زرد چوبه به میزان لازم

ادامه مطلب
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
آب به میزان کافی
آبلیمو به مقدار لازم

ادامه مطلب
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
آب به میزان کافی
آبلیمو به مقدار لازم

ادامه مطلب
طرز تهیه کوفته استانبولی:
این غذا یه غذای استانبولیهکوفته در زبان ترکی یعنی کتلت ولی نه مثل کتلت های تخت و نازک مااونا کتلت رو یه ذره تپل تر و یه ذره صخیم تر در ست می کننمواد لازم برای کوفته کباب و بادمجون استابولdگوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرمپیاز ۲ عدد متوسط و در حد ساتوری ریز خرد شدهتخم مرغ ۱ عددجعفری ریزخرد شده ۳ قاشق غذاخوریپودر نان سوخاری ساده ۲/۱ پیمانهسیر ۲ حبهنمک به میزان لازمپودر فلفل سیاه به میزان لازمآب۴/۱ پیمانهنعناع تازه یا خشک کمیروغن

گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد 
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
آب به میزان کافی
آبلیمو به مقدار لازم 

ادامه مطلب
طرز تهیه کوفته استانبولی:
این غذا یه غذای استانبولیهکوفته در زبان ترکی یعنی کتلت ولی نه مثل کتلت های تخت و نازک مااونا کتلت رو یه ذره تپل تر و یه ذره صخیم تر در ست می کننمواد لازم برای کوفته کباب و بادمجون استابولdگوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرمپیاز ۲ عدد متوسط و در حد ساتوری ریز خرد شدهتخم مرغ ۱ عددجعفری ریزخرد شده ۳ قاشق غذاخوریپودر نان سوخاری ساده ۲/۱ پیمانهسیر ۲ حبهنمک به میزان لازمپودر فلفل سیاه به میزان لازمآب۴/۱ پیمانهنعناع تازه یا خشک کمیروغن
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
رب گوجه فرنگی به مقدار لازم
آب به میزان کافی
روغن سرخ کردن بمقدار لازم
آبلیمو به مقدار لازم

ادامه مطلب
الف. سلام.  باز حال‌م ناخوش‌ست. افتاده‌ام به سر اتّفاقات کنکورِ عملی و برای هزارمین بار مرورش می‌کنم. که اصلن نمی‌دانم رفتارم درست بوده یا نبوده یا کوفت یا مرض. باید ول‌ش کنم ولی نمی‌کنم. دل‌م می‌خواهد رها شوم.  عقاب و شاهین را دیده‌اید که چه طور پرواز می‌کنند؟ یکی دوباری بال می‌زنند و بعد با بال‌های باز بر هوا شناور می‌شوند. بال بال می‌زنم برای آن لحظه، نمی‌رسد.  دل‌م می‌خواهد بگریم. نمی‌دانم. شاید باید نیازم به سیگار را پاسخ بگوی

یکی از معروف ترین غذاهای ترکیه که جز محبوب ترین هاست cig kofte چیک کوفته است
این غذا به عنوان یک پیش غذا در اغلب رستوران ها سرو میشه
دکه هایی در ترکیه هست که فقط این غذا رو میفروشه به صورت ساندویج یا پرسی
جالب اینکه این غذا رو در تمام وعده های غذایی در ترکیه میخورند.صبحانه.ناهار.میان وعده بعدازظهر.شام.

cig kofte چیک کوفته با بلغور جو درست میشود.
بغلور رو در اب گرم خیس میکنند و بعد از چند ساعت با یک سری مواد و سس مخصوص که تند هست حسابی ورز میدن
خوشمزه
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد 
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
آب به میزان کافی
آبلیمو به مقدار لازم 

ادامه مطلب
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد 
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
آب به میزان کافی
آبلیمو به مقدار لازم 

ادامه مطلب
مواد لازم برای تهیه کوفته شلغم و نخود
مواد لازم برای تهیه سس مخصوص سبزیجات
گندم سیاه خام نصف لیوان
پیاز(خرد شده)یک عدد کوچک
سیر(له شده)چهار حبه
شلغم(رنده شده)چهار لیوان
نخود(پخته شده)یک لیوان
زیرهیک قاشق غذاخوری
گشنیزیک قاشق چای‌خوری
کلم کیل(خرد شده)یک دوم لیوان
جو دوسر بدون گلوتنیک چهارم لیوان
پودر سیریک قاشق چای‌خوری
پونه خشک شدهیک قاشق چای‌خوری
نمکنصف قاشق چای‌خوری
آب لیمو ترش یک قاشق غذاخوری

ادامه مطلب
مواد مورد نیاز
۳۰۰ گرم گوشت چرخ کرده
۳ قاشق غذاخوری آرد نخودچی
۲ قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
۵۰۰ گرم هویج
مقدار کافی آلو خورشتی
۲ عدد پیاز
۲ لیوان آب
۲ عدد تخم مرغ
 به میزان نیاز نمک و فلفل
۱ قاشق چایخوری دارچین
طرز تهیه کوفته هویج با طعمی خارق العاده
در ابتدا باید بگوییم برای تهیه این غذای ایرانی خوشمزه لبخند به لب داشته باشید، لبخند بهترین چاشنی است که هنگام تهیه غذا برای عزیزانتان می توانید بیافزایید که قطعا موجب می گردد این غذای بینظیر به
قیمه کوفته
گوشت...... سیصد گرم گوشت را با یه پیاز رنده شده ونمک وفلفل وزردچوبه وگرد لیمو عمانی وپودرزیره وپودر دارچین ودوقاشق ارد نخودچی خوب ورز دادم وبه اندازه یه گردو کوفته ها را درست کردم سایزش دست خودتان است وتوی روغن سرخ کردم 
لپه...... لپه را با یه دونه برگ بو وچوب دارچین نیم پز کردم چون بقیه پخت را توی خورشت انجام میده 
ادامه کار...... یه پیاز را توی روغن تفت دادم سبک که شد پوره دوحبه سیر را اضافه وتفت دادم بعد دوقاشق رب واونم تفت دادم تا رنگ ب
کوفته از غذاهای اصیل ایرانی است که انواع گوناگونی دارد.
کوفته بلغور، غذایی مفید و مقوی است که مناسب گیاه‌خواران و افرادی است که رژیم لاغری دارند. با اینکه در این کوفته از گوشت استفاده نشده، ولی بسیار لذیذ و خوش‌مزه است. کوفته بلغور را حتماً به‌عنوان یک شام سبک درست کنید. مواد لازم:بلغور گندم: 2 پیمانهآرد: 2 پیمانهآب گرم: 3 پیمانهزیره: یک قاشق غذاخوریزردچوبه: یک قاشق چای‌خوریپودر پاپریکا: یک قاشق چای‌خورینمک و فلفل به میزان لازمرب گوجه‌فرن
اگر بخواهیم یک غذای شیرازی معروف را به شما معرفی کنیم بدون شک اول از همه به سراغ کلم پلو خواهیم رفت. در تهیه این غذا از برنج، کلم و مقداری گوشت قلقلی استفاده می‌شود. برخی کلم پلو با گل کلم و یا کلم پلو با کلم سنگی را نیز تهیه می کنند. اما یک کلم پلوی شیرازی اصل با کلم قمری و فوت و فن های بسیار خاصی تهیه و پخته می شود.

مواد لازم
6 پیمانه برنج
1 کیلوگرم کلم
500 گرم شوید، تره، ترخون و ریحان
2 عدد پیاز
روغن، نمک، فلفل و آبلیمو به مقدار لازم

مواد لا
طرز تهیه کوفته تبریزی
طرز تهیه کوفته تبریزی با شبزی خشک , دستور پخت کوفته تبریزی خانم گلاور , koofte tabrizi , ;,tji jfvdcd
کوفته تبریزی
کوفته تبریزی یکی از انواع کوفته های معروف و پر طرفدار ایرانی است که همانطور که از نامش مشخص است اصالتا متعلق به شهره تبریز می باشد. این کوفته خوشمزه به دلیل طعم بسیار خوبش در سراسر کشور فراگیر شده است و تقریبا در تمام شهرهای ایران طبخ می شود.
با مقدار موادی که در این دستور آشپزی قرار گرفته است می توانید برای ۸ نفر کوفته تب
مواد لازم برای کوفته قلقلیگوشت چرخ کرده 300 گرمگوجه خرد شده 2عددپیاز درشت 1 عدد متوسطپیاز ریز 1عدد تخم مرغ 1 عددآرد نخود چی 300 گرمرب گوجه فرنگی  به مقدار لازمآب به میزان کافیروغن  سرخ کردن بمقدار لازمآبلیمو به مقدار لازم نمک ، فلفل و زرد چوبه به میزان لازمکوفته قلقلی
ادامه مطلب
برای آشنایی با طرز تهیه کوفته سوئدی با مجله دلتا همراه باشید.
کوفته سوئدی یکی از غذاهای بین المللی است که بسیار خوش طعم وعطر است. سس این کوفته خوشمزه که متعلق به کشور سوئد است، شباهت زیادی به سس کوفته های ایرانی دارد. کوفته سوئدی مناسب شام و سرو در مهمانی های و دورهمی های دوستانه است.
طرز تهیه کوفته سوئدی بسیار آسان است و به راحتی آماده می‌شود.
مواد لازم :
گوشت چرخ کرده: یک کیلو
فلفل دلمه ای: 3 عدد
برنج: نصف پیمانه
جعفری به میزان لازم
گوجه فرن
«چهار روز است احساس می‌کنم که گویی به کار سخت و رنج آوری مشغولم. سخت‌تر و تلخ‌تر از هر کاری، استراحت ندارد، شبانه روزی است! یک دقیقه هم مهلت نمی‌دهد، بی‌طاقتم کرده است. در عمرم از هیچ کاری این چنین کوفته نشده‌ام، این چنین به فغانم نیاورده است. اصلاً هیچ وقت نمی‌دانستم احساس نکرده بودم که "ننوشتن" هم کاری است و حالا می‌فهمم که چه کار طاقت فرسایی است. سه چهار روز است که مدام بدون لحظه‌ای بیکاری، دقیقه‌ای استراحت، دارم نمی‌نویسم امشب دیگر
این غذا یکی از معروف ترین و ارزان ترین غذاها یا بهتر بگم پیش غذاهای ترکیه است .

بغلور در ترکیه جز غذاهای پرطرفداره که از دوران قحطی ترکیه در زمان های قدیم به غذاهای اصلی ترکیه اضافه شده .

من درباره طرز تهیه این غذا صحبتی نمیکنم. درباره مزه اش می تونم بگم خوشمزه است و البته چرب چون در روغن فراوان سرخ میشود.
کنارش پیاز و جعفری و ترشی فلفل تند سرو میشود . داخل اش گوشت چرخ کرده با پیاز و جعفری داره.
کلا ترک ها کم از زردچوبه استفاده میکنند
سماق جز
Cloudy with a Chance of Meatballs 2,ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 2,دانلود انیمیشن Cloudy with a Chance of Meatballs 2 با حجم کم,دانلود انیمیشن ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی,دانلود رایگان Cloudy with a Chance of Meatballs,دانلود رایگان انیمیشن,دانلود مستقیم انیمیشن Cloudy with a Chance of Meatballs 2,زیرنویس فارسی Cloudy with a Chance of Meatballs 2,فلینت لاکوود,
ادامه مطلب

کوفته تبریزی یکی از خوراک‌های مشهور ایران است که شهرت جهانی دارد و منتسب به شهر تبریز است. انواع کوفته در نقاط مختلف خاورمیانه تهیه می‌شود و نقطه تمایز کوفته تبریزی بیشتر در طرز تهیه و مواد استفاده شده در آن است.
مواد لازم
300 تا 400 گرم گوشت چرخ کرده
5 قاشق غذاخوری برنج
4 قاشق غذاخوری لپه
1 عدد تخم مرغ
2 عدد پیاز متوسط
2 قاشق غذاخوری سبزی معطر
4 قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی
آلو، زرشک و گردو به مقدار لازم
روغن، نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار ل
کله جوش یکی از خوراک‌های سنتی و اصیل ایرانی است. اصالت و خاستگاه این غذا به اصفهان بر می‌گردد. مواد تشکیل دهنده کله جوش کشک، گردو و نعناع است. اما در بعضی از مناطق کله جوش را به جای ماست از کشک در تهیه آن استفاده می‌‎کنند که آن هم طعم بسیار بی‌نظیری دارد. کله جوش به دلیل استفاده از کشک در آن یک منبع غنی و کامل از کلسیم است که برای سلامتی و رشد و بهبود استخوان‌ها بسیار مناسب است. از نظر طب سنتی، طبع کله جوش گرم و خشک است که به افرادی که دارای مز
بخشی از فرهنگ هر شهر مربوط به غذاهای آن شهر است.  غذاهایی که بر اساس آداب و رسوم و حتی موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی آن شهر شکل می‌گیرند. طعمغذاهای سنتی دلنشین و دلچسب است. محال ممکن است شما به شهری سفر کنید اما از طعم غذاهای سنتی آن نچشید. در این مقاله شما را با غذاهای سنتی یزد (شهر جهانی یزد) آشنا می‌کنیم. انواع کوفته و انواع آش تنها بخش کوچکی از غذاهای سنتی یزد هستند. امیدواریم در سفر به این شهر جهانی طعم غذاهای سنتی و اصیل یزد را حتما امت
مواد لازم :
برنج:6پیمانه/زعفران:یک دوم قاشق چایخوری/عدس:3پیمانه/روغن :1پیمانه.
گوشت چرخ کرده:500گرم/فلفل و نمک :به میزان لازم/پیاز رنده شده: 2 عدد متوسط
طرز تهیه:
برنج را از قبل می شویید و با کمی نمک بگذارید خیس بخورد.عدس را از قبل خیس کنید و 
موقع پخت اب ان را عوض کنید و بگذارید تا بپزد. گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده 
و نمک و فلفل مخلوط کنید. می توانید به صورت کوفته های ریز در اورید.
نصف روغن را در ماهیتابه ریخته و ان را روی شعله ملایم قرار دهید تا
مواد لازم:
گردو :۲۰۰ گرم تا ۱۵۰ گرم هم میشهگوشت چرخ کرده :۳۰۰ گرمپیاز: ۱ عدددارچین :۱یا ۲قاشق چایخوریرب انار : ۳ قاشق غذاخوریشکر: ۲ قاشق غذاخوری (بستگى به ذائقه ى شما داره شیرین و ملس بودن)نمک و زردچوبه و زعفران :به مقدار لازم
طرز تهیه خورشت فسنجان :
پیاز را ریز رنده کنید و با گوشت چرخ کرده ، نمک ، زردچوبه مخلوط کنید تا مواد چسبندگی مناسبی پیدا کنند سپس با دست کوفته های کوچکی از این مواد درست کنید و داخل روغن داغ شده سرخ نمائید و کنار بگذارید. گرد
میخوام بهتون یک کوفته تبریزی عالی آموزش بدم که از سایت گل من و تو برداشتم حتما تا انتها مطالعه کنید.
مواد لازم برای کوفته تبریزی
نصف پیمانه پلوپز، برنج رو پخته و آبکش میکنیم.
یک پیمانه لپه رو پخته و آبکش میکنیم.
گوشت چرخ کرده ۳۰۰گرم (برای هر نیم کیلو گوشت باید ۱ عدد تخم مرغ بزنیم )
پیاز رنده شده و آبگرفته ۲ قاشق غذا خوری
نمک.زردچوبه به اندازه کافی
تخم مرغ یک عدد
سبزی معطر خشک ۳ق غذا خوری(مرزه،ترخون،گشنیز،جعفری) در مورد سبزی معطر هم بحث میکنیم
آ
یه وقتایی سرتو گرم یه کار می کنی و هر چقدر که می تونی درگیر اون کار میشی تا از شر فکرهای بی خودی که تو سرت میاد خلاص شی..
بعد از اون لحظات شاد و لذت بخش، انقدر خسته و کوفته میشی که بجز فکر کردن عملاً نمی تونی کار دیگه ای انجام بدی...شکنجه بدتر از این؟!
+اثرات جانبی کمک در اثاث کشی  
لیستی از بهترین غذا های ایرانی
۱-شوید پلو با مرغ
۲-زرشک پلوبامرغ
۳-جوجه کباب
۴-فیله سوخاری
۵-مرغ سوخاری
۶-چیکن استراگانوف
۷-جوجه چینی
۸-مرغ و آلو
۹-مرغ شکم پر
۱۰-ته چین مرغ
۱۱-ساندویج مرغ
۱۲-کوکوسبزی
۱۳-کوکو سیب زمینی
۱۴-کوکو کدوسبز
۱۵-کوکواسفناج
۱۶-کوکوذرت
۱۷-کتلت
۱۹-عدس پلو
۲۰-لوبیا پلو
۲۱-نخودپلو
۲۲-ماش پلو
۲۳-کلم پلو
۲۴-سبزی پلو با ماهی
۲۵-ماهی شکم پر
۲۶ماهی کبابی
۲۷-قلیه ماهی
۲۸-قیمه
۲۹-قرمه سبزی
۳۰-استنبولی
۳۱-دمپختک
۳۲-الویه
۳۳-سالادماکار
می‌رود توی پارک، سوار تاب می‌شود، فکر می‌کند بگذار یک عکس هیولای مامانی از خودِ خفنم بیندازم، دوربین گوشی‌اش اما خسته، خودش بی‌هنر و تنش کوفته است. سرش را به بچه‌بازی‌های خودش تکان می‌دهد و با مهربانی زمزمه می‌کند: «برو به درک بابا.»
گوشی را پرت می‌کند توی سوراخ کیفش، جفت دست‌ها را می‌چسباند به زنجیرها، نیشش را تا ته باز می‌کند و لنگ در هوا می‌رود به نوک آسمان که خورشید بگیرد.
۱. فیلم jumanji: welcome to the jungle ـو دیدم [فیلم قشنگ و بانمکی بود و دوسش داشتم] + فیلم قاعده بازی ـو دیدم [عجیب غریب بود در کل ولی پشیمونم نیسم از دیدنش ]
۲. کلم پلو با ته دیگ کلم + کوفته تبریزی 
۳. بازی kawaii home[بازی خوبیه در کل .. ازوناس ک خونه دیزاین میکنی .. ولی خو هن خیلی باتری میخوره هم فیلت.رشکن میخواد]
- لفظی فصیح، شیرین / قدی بلند، چابکرویی لطیف، زیبا / چشمی خوش کشیده
یاقوت جان فزایش، از آب لطف زاده / شمشاد خوش‌خرامش، در ناز پروریده 
تا کی کشم عتیبت؟ از چشم دلفریبت؟ / روزی کرشمه ای کن، ای یار .‌‌...
* زیییییینگ
- خانوم شماره سه، بفرمایید
+ ورپریده؟
- صد امتیاز! :))

+رونوشت به سین در مسکو، من تو قانون بز کوهی شکست خوردم! شکستم مثل پتک به صورتم کوفته شده! درسته دو ساله با من حرف نزدی، ولی میتونی بیای شرط بردتو بگیری :))

هتلی لوکس

هتل لوکس این شهر عموما فقط صبحانه ارائه می‌کنند. بنابراین سایر وعده‌های غذایی را باید خارج از هتل تهیه کنید. خوبی ترابزون قیمتهای مناسب آن است. ترابزون غذاهای محلی خاص خود را دارد که واقعاً ارزش امتحان کردن دارند. به خصوص، پیده و کوفته به خاطر طعم و مزه‌شان در ترکیه بسیار مشهور هستند. پیده نوعی پیتزا است که از نان و یک نوع پنیر خاص تهیه می‌شود. شما همچنین می توانید کلیمالی را امتحان کنید که با گوشت تهیه و با کره سرو می‌شود. در ن
۱. تو حالت معمولی من این موقع شب مثل جغد بیدارم...
حالا امشب که کار دارم و شب قدره له و کوفته با چشمای نیمه باز نشستم...
۲. یه چیزی گفتم و یکی منو ضایع کرد....یک دوستی زد زیر خنده و داشت زمینو گاز میگرفت....منم ته دلم خوشحال شدم....خوبه که حداقل اونقدر خوشحال بود که به ضایع شدن من بخنده....
۳. دو سال پیش بود یا سه سال...به یا رفیق من لا رفیق له که رسیده بود وسط جمع دور میز زده بودم زیر گریه و دستم رو گذاشته بودم جلوی صورتم....من یادمه هنوز...تو یادته؟
الان یعنی نیم ساعت برم عقب بعد اونم دو ساعت، پس ساعت تازه شده 11 اونجا. تازه باشگاهش تموم شده تا برگرده دوش بگیره و بعدم خسته و کوفته. کی حرف بزنیم پس؟
+ وارد چیزی شدم که اصلا فکرشم نمی کردم. امیدوارم شیرینیش همیشه باقی بمونه. 
کار این روزام شده در نظر گرفتن اختلافات زمانی مکانی! میشه این اختلاف از بین بره؟!
++ آخر هفته بعد بالاخره میرم کویر. امیدوارم فوبیام اذیتم نکنه! (کاش اونم بود...)
بسم او ...
یادمه نیمه شب بعد از عروسی خاله که خسته و کوفته روبه‌روش نشسته بود بهش غبطه خوردم چون مشقاش نمونده بود و فردا صبح قرار نبود بره مدرسه.حدودا دو سال بعدش به آیلین غبطه خوردم چون اون موقع ها یه نوزاد کوچولو بود و باز هم قرار نبود بره مدرسه و حتما اون موقع بازم مشقامو ننوشته بودم :)
ادامه مطلب
یه علامت سوال بزرگ گوشه ذهنم قرار گرفته...اتفاقات، صداها، جنگیدن‌ها مدام مرور می‌شود...هر بار یک جواب پیدا می‌کنم، بعد دست می‌کشم بر دلم که ببین چه خوب شد...کمی آرام میگیرد، نق و نوقش را کم می‌کند اما دوام نمی‌آورد و دوباره...بین همه جواب‌ها، یکی هست که بیشتر راضی‌اش می‌کند"اگر حکم، حکم خداست... اگر او از همه بیشتر بنده‌هایش را دوست دارد... اگر او حواسش بیشتر از همه جمع است... پس یقینا کله خیر... پس در دل این غصه‌ها خیر هست..." بعد که این‌ها
طرز تهیه آش رشته مجلسی و ریزه‌کاری‌های پخت آن
در خانه اغلب ایرانی‌ها، همیشه بساط تهیه آش رشته به راه است. اما تهیه آش رشته مجلسی که قرار است برای سفره افطار آماده شود، فوت و فن خاصی دارد. در این مطلب، طرز تهیه آش رشته سنتی و ریزه‌کاری‌های پخت آن را با شما در میان خواهیم گذاشت.
طرز تهیه آش رشته مجلسیریزه‌کاری‌های پخت آش رشتهمرحله اولحبوبات باعث ایجاد نفخ می‌شوند. برای اینکه نفخ آنها را بگیرید از روز قبل آنها را در آب قرار داده و ۲-۳ بار آب
آش دوغ غذایی سبک و مفید است که اصالت آن به اردبیل برمی‌گردد.

آش دوغ یکی از آش‌های سنتی و اصیل  ایرانی است که با دوغ و ماست تهیه می‌شود و فوق‌العاده لذیذ و خوش‌مزه است.  چون این آش معمولاً به رنگ سفید سرو می‌شود، بهتر است در آن از زردچوبه  استفاده نشود. آش دوغ را می‌توان با کوفته قلقلی هم سرو کرد.
مواد لازم:
دوغ: ۲ لیتر
ماست: ۲ لیتر
تخم‌مرغ: یک عدد
برنج: یک پیمانه
نخود: دوسوم پیمانه
تره و گشنیز: ۵۰۰ گرم
نمک وفلفل به میزان لازم
طرز تهیه:
نخود ر
چقدر سوای از همه سختیهاش، کِیف میده!
نه باید صبح بدو بدو بچه بذاری مدرسه و خودت بری سرکار، نه باید هوای رییسو داشته باشی که دو ساعت میخوای زودتر بری به کلاست برسی، نه خجالت خانواده داری که شب خسته و کوفته از کلاس میای و...
تازه از همه هیجان انگیزتر اینه که سر کلاس پاتو دراز میکنی، ببخشیدا اگه خیلی خسته بشی یه کم دراز میکشی، بین کلاساهم با خانواده خستگی در میکنی!
فقط یه کم نگرانی هست درمورد حقوق آخر ماه که احتمالا این ماه ازش خبری نیست!
اونم فدای
فلینت لاکوودِ باهوشم سلام
این روزها به این فکر میکنم که احتمالا بعد از سالها دوباره حسِ نابغه بودنت بیدار شده و دستگاه جدیدی اختراع کردی!اگر اشتباه نکنم آخرین اختراعت همان دستگاهی بود که آب را به غذا تبدیل میکرد و به جای بارش باران از آسمان همبرگر و ماکارونی و کوفته قلقلی میبارید...همان دستگاهی که با بارشِ ژله یک قصر ژله ای شگفت انگیز ساخت،یادت می آید؟فلینت لاکوود جان از تو چه پنهان چند وقتیست از آسمان برایمان اتفاقات عجیب و غریبی میبارد
آموزش نحوه آماده سازی کوفته ترکی فوق العاده خوش طعم و جذاب
روش درست کردن کوفته ترکی بسیار آسان و دلچسب
کوفته یکی از غذاهای معروف، قدیمی و پرطرفدار ایرانی محسوب می شود که به شیوه های متفاوتی تهیه می گردد اما پایه اصلی آن معمولا گوشت قرمز است. همچنین از آن جایی که در تهیه این غذا از مواد مقوی و پرکالری استفاده می‌ شود در نتیجه از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. یکی از انواع کوفته ها، مربوط به کشور ترکیه است که علاوه بر اینکه به راحتی تهیه می گر
ناراحتم واقعا
امروز یه دندون عقل رو نتونستم بکشم که چون نیمه نهفته بود و من نیمه نهفته نمیکشیدم و گفتم بگذار امتحان کنم که نشد.
که بعد مامان دختره اومد شاکی و فلان که چرا نمیتونستی، دست زدی
خیلی مفصله و بالا و پایین و کلا کار سختی بود و میدونم اکثرا قبول نمیکنن و همه اینها ولی نمیدونم، احساس کردم هزار درجه از جسارتم کم شد امروز و ترجیح میدم که دست نزنم، به هر چیزی نمیتونم و نمیشه و یه ذره سخته و یه ذره کوفته و هر چی، دست نزنم.
ناراحتم
چقدر رشته
طرز تهیه آرد سوخاری خانگی
آرد سوخاری که معمولاً برای سرخ کردن مرغ، ماهی یا میگو از آن استفاده می‌شود، فرمول تهیه پیچیده‌ای ندارد. خیلی از خانم‌های خانه‌دار از آرد سوخاری در تهیه کوفته، کتلت و شامی کمک می‌گیرند.

ادامه مطلب
«دردمند، خواب رمیده، کوفته و بدخوی، پرتوقع و ناآرام، بی‌تعادل و خشم‌خوار است. تاب سکون ندارد. پس از کلنجار بسیار با خود...»1
وقتی این چنین آدمی میشم در انتظار اوقاتی میشم تا تنها بشم که بتونم تا جایی که لازمه نودلیت بخورم و سریال کره ای ببینم. این راه من برای آروم شدنه.
1- جلد یک کتاب کلیدر
مواد لازم برای همبرگر مخصوص
گوشت چرخ کرده با چربی 20 درصد 500 گرم
آرد سوخاری مقدار لازم
تخم مرغ 1 عدد
پیاز 1 عدد 
سیر 2 عدد
نمک و فلفل سیاه مقدار لازم
طرز تهیه همبرگر مخصوص 
مرحله اول:ابتدا گوشت را خوب پهن کنید. سپس تخم مرغ ، سیر و پیاز ( ریز رنده کنید و آب آن را بگیرید ) و نمک و فلفل را در مرکز گوشت پهن شده بریزید و اطراف گوشت را به طرف مرکز جمع کنید و شروع به ورز دادن گوشت نمائید.
مرحله دوم:
گوشت را با دستان خود ورز دهید تا بافت بهتری داشته باشید ، تا ج
کوفته انار یکی از غذاهای ایرانی و ویژه شب یلدا است.
کوفته انار یک کوفته بسیار خوشمزه است که طعم ملسی دارد. طرز تهیه کوفته ها تقریباً شبیه هم است و کوفته انار هم به سادگی تهیه می‌شود. این کوفته یکی از غذا هایی است که بیشتر در شب یلدا درست می‌شود.
مواد لازم تهیه کوفته انار :
گوشت چرخ کرده: ۴۰۰ گرم
پیاز : ۲ عدد
گردوی آسیاب شده: ۳ قاشق غذاخوری
تخم مرغ: یک عدد
آرد سوخاری: یک قاشق غذاخوری
رب انار: یک قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی: یک قاشق غذاخوری
نعناع خشک
سلام
پاییز بیست و چهار

هنووز دست و بالم دردنااک است. از تصادف کذایی؟ نه. از اثاث‌کشی دیروز (یکی از گرامی خواهرانم ساکن گلبهار شد خوو)
به قول خواهرزاده، عضلاتمان ورزش ندیده و ضعیف است که چنین پس از چندساعت کارکشیدن، کوفته و دردناک شدند.
یادش بخیر! سالها قبل در جلسات ابتدایی سوارکاری هم، دردهایی مشابه داشتم. کوفته و خسته.
ابتدا بدن، گرم  است  و چیزی نیست ولی پس از یک چُرت یا خواب کوتاه! تااازه کوفتگی دردآلود رخ می‌نماید.

راستی صبح از را
این ویروس کرونا بد جوری ما رو خونه نشین کرده.
البته بدم نیست . شب عیدی جهت  فریضه ی خانه تکانی در حالت آمادش باش کامل در رکاب همسر عزیز هستیم.
به دور از شوخی توی خونه موندن اولش حال میده ولی وقتی طولانی بشه خیلی خوشایند نیست. مرد باید صبح از خونه بره بیرون دست کم ساعت سه بیاد تو خونه. خسته و کوفته.
ناگفته نماند که ما معلما با خونه نشینی خیلی غریبه نیستیم . نوروز و تابستون خود گواه بر این ماجراست.
ولی خب اونجا آدم تکلیفش را میدونه برنامه ریزی میکن
یک: دیروز که اولین روز سال ۹۹ بود، به احترام شهادت حضرت موسی کاظم علیه السلام که در همان روز بود، سال نو را تبریک نگفتم و تبریک و شاد باش را برای امروز گذاشتم. پس حالا هم عید نوروز و هم عید مبعث را تبریک می‌گویم و برای تک‌تک‌تان آرزوی سالی به دور از بیماری و بلا و پر از سلامتی دارم.
دو: صبح که از خواب پاشدم احساس می‌کردم خیلی خوابم میاد و بدنم کوفته است. یکم که فکر کردم یادم اومد که دیشب ساعت‌هارو جلو بردن. من همیشه دو روز از سال رو با ساعت مشکل
دیروز مثل همه رفتیم تو طبیعت.
بچه ها میگفتن بریم بازی. من مایل نبودم چون نگران ناخنام بودم! با این حال رفتم و هرچند ناخنم شکست اما خیلی خوش گذشت. ^_^
چایی آتیشی درست کرده بودیم. پیاله ها کم بود و به من نرسید. با خودم گفتم خب اینجا که آب نداریم و تا برسیم خونه ظرفا شسته نمیشن. پس اگه تو پیاله ها واسه سری دوم چایی ریختن من نمیخورم. که یهو دیدم اومد طرفم و پیاله چاییشو گرفت سمتم و گفت: بیا این چایی رو بگیر، تو به ظرف دهنی حساسی، من بعدا میخورم.
همین توجه
زیارتم که تمام شد، چالاک بیرون آمدم و به دنبال او گشتم. چشمم را در یک لحظه به تمام آن زمین وسیع گرداندم و پس از مدتی او را یافتم. سلانه سلانه نزدیک من میشد، گونه هایش نمناک بود...گفتم:گریه کردی؟ مگر از خدا چه میخواهی؟مگر همه چیزت من نیستم؟ دیگر چه از خدا میخواهی پرمدعا؟خنده ای کرد و سرش را تکان داد. با تکان دادن سرش قطره ای اشک از چشمش به پایین افتاد. با دیدن آن صورت معصوم قلبم به هم کوفته شد!گفتم:یادت باشد به هتل که رسیدیم، تو را در آغوش بگیرم و چ
طرز تهیه کوفته ساده مرغ را در مجله دلتا بخوانید.
کوفته مرغ نوعی کوفته ساده و خوشمزه و مناسب کسانی است که از خوردن گوشت قرمز پرهیز می‌کنند. این کوفته که طرز تهیه آسانی دارد، گزینه خوبی برای یک شام سبک یا پیش غذایی خوش طعم برای مهمانی است.
مواد لازم تهیه کوفته مرغ ساده :
سینه مرغ: یک کیلو
تخم مرغ: ۳ عدد
آبلیمو تازه: نصف استکان
زرشک: نصف فنجان
کره: ۱۰۰ گرم
پیاز: ۴ عدد
زعفران دم کرده: نصف قاشق چای خوری
پودر سوخاری به میز
نمیدونم امروز ساعت چند بود که بیدار شدم. یعنی مامان بیدارم کرد دیدم اتاق خودشو خالی کرده بود کلی تازه ما بیدار شدیم. وایسادیم به کار از اینور به اونور خلاصه شیر تو شیری بود که نگو. به خصوص جابجا کردن تخت سخت بود باید بازش میکردیم اما بالاخره تموم شد حالا فکر کن خسته کوفته باید بری حموم بعدشم دکتر. دیگه این که حمومم رفتم بعد اون همه کار خستگیم در رفت. الانم با جنازه فرقی ندارم اما از آ به خ رو میخونم تا شب شه بعد بیهوش بشم. امروز همش جا به جا کردن
بسیاری از متخصصان
تغذیه به استفاده از کربوهیدرات ها، فیبر‌ها و پروتئین‌های کم چرب در وعده
سحری تاکید کرده اند. کربوهیدرات‌ها یکی از مواد غذایی مورد نیاز بدن هستند
که در غذا‌های حاوی فیبر مانند نان‌های تهیه شده از غلات کامل وجود دارند.
غذا‌های حاوی کربوهیدرات در معده به آرامی هضم می‌شوند و به تدریج انرژی
لازم را در طول روز برای روزه داران فراهم می‌کنند. به همین دلیل استفاده
از غذای نونی برای سحری یکی از راه‌های موثر در تحمل گرسنگی د
    از حدود بیست یا بیست و پنج سال پیش، عضوِ یک جلسه قرآنی هستم که مدیران، مربیان، معلمان و بعضی روسا و مسئولین آموزش و پرورشِ شهرستان، عضو آن هستند. بعد از پایانِ جلسه، رفتیم اتاق بغلی، شام ساده[ کوفته ] خوردیم. حرف و حدیث و کَل کَل های معلّمی که تموم شد، حاج محمدرضا به هرکدوم، یک ظرف کوچک سمنویِ دست پخت خودش داد. همه که رفتند، یک احوالی هم از مادرشون پرسیدم و این عکس هم یادگار همون دیداره. 
یادآوری کنم که حاج محمدرضا کارگر، مدیر بسیار پر انرژی
کله گنجشکی یکی از غذاهای اصیل ایرانی است که بسیار ساده تهیه می‌شود.
کله گنجشکی غذای خوشمزه ای است که هم نوعی خوراک و هم نوعی خورشت به حساب می‌آید. کله گنجشکی از قدیم در بین ایرانیان رایج بوده و در وعده ناهار یا شام مصرف می‌شده است. این غذا را هم با برنج و هم با نان می‌توان سرو کرد.
برای آشنایی با طرز تهیه کله گنجشکی با مجله دلتا همراه باشید.
مواد لازم :
گوشت چرخ کرده: 300 گرم
پیاز: 2 عدد
تخم مرغ: یک عدد
سیب زمینی: 2 عدد
رب گوجه فرنگی: 2 قاشق غذاخو
کوفته نخودچی یکی از غذاهای سنتی ایرانی است.
کوفته نخودچی نوعی کوفته ساده و خوشمزه است که به آسانی تهیه می‌شود. این کوفته در قدیم زیاد پخته می‌شده و به آن “آق بالا” می‌گفتند. کوفته نخودچی بسیار سبک و گزینه مناسبی برای شام است.
مواد لازم تهیه کوفته نخودچی :
گوشت چرخ کرده: نیم کیلوگرم
آرد نخودچی: ۳۰۰ گرم
پیاز: ۳ عدد
شیره انگور به میزان لازم
آبلیمو به میزان لازم
پودر تخم گشنیز: یک قاشق چای خوری
زعفران دم کرده: یک قا
کوفته قلقلی یا میت بال نوعی کوفته ایتالیایی است.

کوفته قلقلی غذایی با طعمی عالی و متفاوت است که به تنهایی یا با غذا های دیگر سرو می‌شود. این غذا را که اصالتاً ایتالیایی است، هم می‌توان در فر آماده کرد و هم آن را سرخ کرد. در این مطلب هر دو شیوه تهیه کوفته قلقلی یا میت بال آمده است.
مواد لازم تهیه کوفته قلقلی :
گوشت چرخ کرده: 900 گرم
پودر سوخاری: 2 پیمانه
تخم مرغ: 2 عدد
پیاز: 2 عدد
سیر: 5 حبه
شیر: سه چهارم پیمانه
ریحان خرد شده: 2 قاشق غذاخوری
جعفری خرد ش
کوفته تبریزی از غذاهای خوش‌مزۀ خطۀ آذربایجان است. محبوبیت این غذا تنها محدود به این منطقه نیست و مردم بقیۀ مناطق کشور هم آن را درست می‎کنند.

کوفته تبریزی یکی از غذاهای معروف و پرطرفدار ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهر تبریز است. این کوفتۀ خوش‌مزه به دلیل طعم و مزۀ بی‌نظیری که دارد، تقریباً در تمام شهرهای ایران طبخ می‌شود.
مواد لازم:
پیاز: یک عدد
لپه: یک لیوان
برنج: یک لیوان
تخم‌مرغ: ۲ عدد
تره و مرزه به مقدار لازم
زعفران: یک قاشق غذاخ
امروز روزم قشنگ بودبه قشنگی وقتی که به ایده‌ی تو دیوانه‌وار میخواستم پاهایم را در شن‌های کویر و خنکیِ آب‌های دریا فرو ببرم...به قشنگی وقتی که دل بستم به لقبِ شبدر سبزِ چهاربرگِ سحرآمیزی‌ که تو به من تحفه کردی...به قشنگی وقتی که کوفته‌های خاصِ دست پختِ دلپذیرت را زیر زبانم فراموش‌نشدنی دیدم...و به قشنگی وقتی که تو را دیدم...جیغ بزنم تا احساساتم دنیا را فرا بگیرید؟!من با دیدنِ تو،با خودم و‌ دنیا رفیق‌تر شدم و حالا چیزِ ارزشمندی برای محافظتی
یکی از کارهایی که می‌کنم اینه که تو آشپزی سعی می‌کنم رکورد زمانی بزنم. مثلا فعلا رکوردم تو پخت سه بسته ماکارونی ۷۰۰ گرمی زر، ۲۵ دقیقه بوده. یعنی از وقتی گذاشتم آب جوش بیاد و خورش (سویا) رو حاضر کردم تا وقتی آبکش کردم و سیب‌زمینی ته‌دیگ گذاشتم و گذاشتم دم بکشه شده ۲۵ دقیقه. ولی اغلب بیشتر طول می‌کشه، ۴۵ دقیقه، ۵۰ دقیقه یا حتی یک ساعت، بسته به اینکه آشپزخونه چقدر مرتب باشه و چقدر ظروف مورداحتیاجم شسته یا نشسته باشه و اینکه مواد خورش آماده‌سا
کوفته قارچ یکی از انواع کوفته است که با قارچ، برنج و گوشت چرخ‌کرده درست می‌شود.
کوفته قارچ بسیار خوشمزه و لذیذ و طرز تهیه آن شبیه کوفته‌های دیگر است. این کوفته راحت درست می‌شود و برای یک شام سبک مناسب است. طرز تهیه کوفته قارچ را در مجله دلتا بخوانید.
مواد لازم تهیه کوفته قارچ :
گوشت چرخ‌کرده: ۳۰۰ گرم
برنج: یک و نیم لیوان
سبزی کوفته: ۲ لیوان
قارچ: ۳۰۰ گرم
تخم‌مرغ: یک عدد
پیاز: یک عدد
رب گوجه‌فرنگی: یک قاشق غذاخوری
نمک، فلفل، زردچوبه و پودر تخم
طرز تهیه چند نوع پیش غذا و دسر خوشمزه برای میهمانی ها
پیش غذاها برای تهیه غذای اصلی بسیار مهم و راه خوبی برای شروع غذا هستند. به مطالعه ادامه دهید تا یاد بگیرید چطور می توانید پیش غذا درست کنید.پیش غذا
هر کسی یک مهمانی با دوستان یا یک شام رمانتیک در خانه را تجربه کرده است جایی که هیچ ایده ای برای آشپزی ندارید.به منظور کمک در این بخش از آشپزخونه نمناک 3 پیش غذا را به شما معرفی می کنیم.
پیش غذا یا آغازگر غذایی است که قبل از ناهار یا شام اصلی آن را س
مواد لازم :برای 4 نفر
برنج :4 پیمانه/مرغ یا گوشت چرخ کرده:500 گرم/هویج :1 کیلو/شکر:یک دوم لیوان.
زعفران :1 قاشق غذاخوری.
طرز تهیه:
هویج ها را پوست می کنیم و به صورت خلال های نازک برش می زنیم.ان را با کمی روغن سرخ 
می کنیم و شکر را به ان اضافه می کنیم. مرغ را هم جداگانه می گذاریم تا پخته شود بعد از پخته شدن مرغ را هم ریش ریش می کنیم و با هویج مخلوط می کنیم.برنج را ابکش می کنیم و برنج و مواد
مخلوط شده را لابه لایه هم دم می کنیم.
زعفران اب کرده را روی برنج،در ق
سال گذشته شب یلدا ، همه‌ی خاله ها و بچه ها و نوه ها خونه‌ی مادربزرگم دعوت بودیم و مراسم شب چله اونجا برگزار شد. از اونجایی که امسال خیلی ها باید طرف همسرهاشون رو هم راضی نگه میداشتن، پنجشنبه شب رو یک ویلا خارج از شهر رزرو کردیم و همگی دور هم جمع شدیم و تا عصر جمعه در کنار هم بودیم و خیلی خوش گذروندیم.
و اما دیشب که شب یلدای اصلی بود با خواهر شوهرها و پسر خواهر شوهر منزل مادر شوهر جمع شدیم به صرف کوفته که خواهر شوهرم پخته بود و میوه و دسر که ما آم
یکی از کارهایی که می‌کنم اینه که تو آشپزی سعی می‌کنم رکورد زمانی بزنم. مثلا فعلا رکوردم تو پخت سه بسته ماکارونی ۷۰۰ گرمی زر، ۲۵ دقیقه بوده. یعنی از وقتی گذاشتم آب جوش بیاد و خورش (سویا) رو حاضر کردم تا وقتی آبکش کردم و سیب‌زمینی ته‌دیگ گذاشتم و گذاشتم دم بکشه شده ۲۵ دقیقه. ولی اغلب بیشتر طول می‌کشه، ۴۵ دقیقه، ۵۰ دقیقه یا حتی یک ساعت، بسته به اینکه آشپزخونه چقدر مرتب باشه و چقدر ظروف مورداحتیاجم شسته یا نشسته باشه و اینکه مواد خورش آماده‌سا
یکی از نمایندگان فروش شرکت کوکاکولا، مایوس و ناامید از خاورمیانه بازگشت. دوستی از وی پرسید: چرا در کشورهای عربی موفق نشدی؟ وی جواب داد: هنگامی که من به آنجا رسیدم مطمئن بودم که می توانم موفق شوم و فروش خوبی داشته باشم. اما مشکلی که داشتم این بود که من عربی نمی دانستم. لذا تصمیم گرفتم که پیام خود را از طریق پوستر به آنها انتقال دهم. بنابراین سه پوستر زیر را طراحی کردم: پوستر اول مردی را نشان می داد که خسته و کوفته در بیابان بیهوش افتاده بود. پوست
سلام سلام
الان خسته و کوفته با پاهایی ورم کرده دارم پست میذارم، کل بدنم درد میکنه از خستگی سفر و سرکلاس نشستن:(
جمعه که به طور کاملا عجیب خیلی از پروازهای جنوب به تهران کنسل شد و برعکس!!
سریع یه شهر دیگه بلیط گرفتم برا روز شنبه و بعد از فرودگاه اومدم خونه زنگ زدم مدیرم و جریان تعریف کردم گفت موردی نیست!! شما بیا شرکت فردا هر وقتی که رسیدی بگم بچها برات هتل اوکی کنن، دیگه شنبه مستقیم از فرودگاه اومدم شرکت، از حراست تا کلیه همکارا همه برخوردها عال
7 غذای سنتی که حتما باید امتحان کرد
اگر بخواهیم لیست غذا‌های ایرانی را بنویسیم، احتمالا به کتابی چند جلدی نیاز خواهیم داشت. با این حال برخی از غذا‌های سنتی ایران هستند که همیشه در میان انواع غذا‌های ایرانی در صدر لیست قرار می‌گیرند. در این مطلب قصد داریم ۷ غذای ایرانی از مناطق مختلف سرزمین عزیزمان را بیشتر به شما معرفی کنیم که احتمالا هیچ کدام از عاشقان غذا‌های سنتی ایران نمی‌توانند از آن‌ها چشم پوشی کنند.
۱. آبگوشت
۲. کوفته تبریزی
۳. قیم
سردمه، نقطه به نقطه بدنم غرق درده، خسته و لِهه، کوفته و داغونه ولی خوشحالم. هندزفریم رسماً مُرده و خب منم با آهنگ سیروان مردم. صبح یادم رفت برم مدرسه! کلاسی بود که باید می رفتم، کتابخونه بودم. ری ری باهاشون حرف زد که بذارن بدون لباس مدرسه برم سر کلاس. 
فکر کنم فقط من این توانایی رو دارم که شب امتحان هندسه ترم برم سینما و مطرب ببینم. سرگرم کننده و البته دردناک بود. هنوزم نمیدونم اسم اون تپلوعه محسن کیاییه یا مصطفی ولی میدونم خیلی احمق اسکل پاتری
حجره جدیدمان در دانشگاه مطهری را تازه تمیز کرده بودیم.خسته و کوفته سر سفره ناهار نشسته بودیم که ناگهان در باز شد. محمدرضا بود.اصرار کرد که بیرون برویم‌، چون کفش های بندی پایش بود. به زور مارا از پای سفره به بیرون کشاند تا چند عکس یادگاری بگیریم. آن لحظه آخرین دیدارما بود. خداحافظ کرد و رفت.
نقل از دوست شهید بزرگوار
@modafeanharam77
اینجا تهران است صدای جمهوری اسلامی ایران :)))
بلاخره بلیط هواپیما بمدت دو ساعت ارزون شد و من خدا رو شکر تونستم بلیط بگیرم ! 
( بعد از گذشت دو ساعت بلیط ها دوباره نجومی رفت بالا :| ) 
ولی به اندازه ی یه مسافرت اتوبوسی بشدت خسته و کوفته ام :| با یک ساک و یه کوله پشتی سنگین  و یه نایلون سوغاتی
( سنگین تر از بقیه وسایل) برای خواهرزاده ها ، از متروی فرودگاه تا نزدیک خونه ی آبجیم اینا رسیدم .
بماند کل مسیر رو این ها رو گرفتم و بابت این گردن درد هم گرفتم :| 
هم
جمعه ساعت 8 شب از کلاس برگشتیم
مبین (داداشم) دنبالم بود
گفت بریم یه چیزی بخوریم
رفتیم یه فست فودی و تحویل غذاشون طول کشید و حدود ساعت حدود 10 رسیدیم خونه
از 7 صبح بیدار بودم و خیلی خسته بودم
وسط روز هم رفته بودم سینما و فیلم اخر حامد بهداد رو دیده بودم و اینقدررررررررررر بیمزه و بد بود که اصن نصف خستگیم تقصیر حامد بهداده به نظرم
به هر حال
خسته و کوفته رسیدم خونه و اومدم یه کم دراز بکشم که نماز نخونده خوابم برد
ساعت 3:30 دقیقه از خواب پریدم
دیدم چقدر
شهر تبریز به عنوان یکی از زیباترین شهرهای ایران و پایتخت گردشگری جهان اسلام، از پرمخاطب‌ترین و گردشگر پذیرترین شهرهای ایران است. شهری که علاوه‌بر قدمت تاریخی، زیبایی هنر و معماری، پاکیزگی شهر و مردم مهربان و مهمان‌نوازش، به خوراکی‌های خوشمزه و تنوع غذاهای بی‌نظیرش معروف است. غذاهای سنتی تبریز، با عطر و طعم بی‌نظیر و تنوع و رنگارنگی فراوان، طرفداران زیادی در میان گردشگران و خصوصا گردشگران خارجی دارد. بدون شک کوفته تبریزی از محبوب‌ت
شب اول
تبریز چندتا رستوران معروف داره. خوب بودنش رو باید امتحان کنید. ولی خب حداقل به اسم اینها شناخته شده‌تر هستند. تصمیم گرفتم برم رستوران جلالی و شام بخورم. فکر کنم چندتا شعبه تو تبریز داره. من رفتم اونی که پشت پارک توانیره. وارد که شدم خورد تو ذوقم. حتی یه نفر هم تو سالن نبود. یه قانون ساده وجود داره که میگه رستوران خوب رستورانیه که میز خالی نداشته باشه! من بودم و یه سالن بزرگ و تنهایی هتل تکرار شد. یه پسر جوون اون انتهای سالن پیداش شد. بلند گ
- امروز خیلی کار کرده بود و از همه سخت تر اینکه بدون لباس گرم و دستکش رفته بود بالای دکل. بازم مثل روزای قبل دیر اومد. خیلی دیر . وقتی اومد خیلی سعی کردم سرحال باشم ولی اخرش زدم زیر گریه. اونم خسته و کوفته ... چقدر غربت سخت تر از اون چیزیه که فکر میکردم ... 
- مهمون داشتیم امشب، تا رفتن و جمع و جور کردیم نزدیکای ۱۲ شد، براش تعریف کردم که امروز مجتبی شکوری در مورد سوگ حرف میزد ، در مورد سوگواری، در مورد اهمیتِ احترام گذاشتن به سوگواری دیگران برای مشکل
امروز وقتی داشتم بین مردم و تو شلوغ پلوغیا شهر خسته و کوفته راه میرفتم ‌و هوای گند مرکز شهر رو میدادم تو ریه هام و بوی اگزوز اتوبوس تو گلوم فرو میکردم...
و انگار هیچ کس منو نمیدید و تنه میزدن و پامو لگد میکردن...
از دور ...
یکی که خیلی شبیهت بود رو دیدم ...
قلبم ایستاد ...زمان ایستاد...و سکوت توی سرم جای شلوغیا رو گرفت ‌‌...گرماو آلودگی مرکز شهر دود شد و رفت ...من بودم صدای  ضربان قلبی که از تو سرم مبشنیدم ...و یکی تو دلم میگفت خودشه خودشه ....
اومد و از کن
گاهی با تمام مطالعاتی که دارم و با تمام فکرهایی که از سر و کولم بالا می‌روند، می‌نشینم پشت کیبورد و فکر می‌کنم به ذهن خالی زنگ زده، یک فضای پوچ که در تاریکی صدای تِک تِک قطرات آب گندیده از آن به گوش می‌رسد. آن وقت حسابی کلافه می‌شوم و بی حوصله به یک گوشه خیره می‌شوم. انگار ادامه ندارم و تمام می‌شوم وقتی چیزی برای نوشتن ندارم یا که دستم به نوشتن نمی‌رود. و الآن به همان حال افتاده‌ام. خسته و کوفته، نمی‌دانم این همه کتابی که خوانده‌ام کجا رف
کرانه‌ای به پهنای فرسنگ‌ها بر کویر . اَبرویی زمخت بر نگاهی گداخته . کشیده شده از باختر افغان تا فراسوی یزدِ کهن . طاغزار ، جنگل‌گونه‌ای گسسته ، ناپیوسته . از تایباد برمی‌گذرد ، طبس را در خود می‌گیرد ، جنوب خراسان را می‌پیماید ، بر بالاسرِ کاشمر و پناه کوه‌سرخ ، دست و بازو به‌سوی یزد پیش می‌کشاند . جنگلِ کویری ، بوته‌زار . گاه از خود واکنده می‌شود . پاره می‌شود ، می‌گریزد ، دور می‌شود و بار دیگر ، در منزلی دیگر به‌خود می‌پیوندد ؛ طاغی .
وقتی رسیدم خونه فورا لباساموعوض کردم جلوی کولر لش کردم خوابیدم
هرچندساعت ی بارم دوتاجیغ میزدم ساکت شییییننننن و باز ادامه خواب
6 ساعت خوابیدم ولی چه خوابیدنی؟ چون رو ی پتو نازک خوابیده بودم بدنم کوفته شده
و اینکه ب خاطر بلندبلند حرف زدناشون هی ازخواب میپریدمو سردرد شدم عمیقا متنفرم
موقعی که خوابم کسی سرو صداکنه
یجابود آبجیم بلندگفت آتیش گرررفففتتتت ، باقیافه ای مثه سکته ایا ازخواب پریدم وهمه باترس
منونگامیکردن منم چنان جیغی زدمو فحششون
معمولا ذائقه‌ی کودکان در 5 سال اول زندگی شکل می‌گیرد.
والدین باید سعی کنند کودکان را در همان سال‌های اولیه به خوردن غذاهای مفید عادت دهند.
✅پیشنهاد می شود در زیر 5 سالگی:
غذاها را از نظر شکل پخت متنوع تهیه کنید. (آش، سوپ، کوفته، دلمه، تلیتی، خورشتی، و...)
غذاها را از نظر نوع مواد غذایی متنوع تهیه کنید. (گندم، جو، تخم مرغ، گوشت گوسفند .شتر .بوقلمون ، نخود، ماش، لوبیا ،سیب، گلابی، انار، ریحان، جعفری، بادام، پسته، گردو، نخودچی، مویز، عناب و........)
در این پست به فوت و فن آشپزی اشاره می کنیم  که شاید به خیلی از این نکات آشپزی عمل کنید و یا در زمان آشپزی و طرز تهیه مواد لازم برای آشپزی به تجربه کسب کرده باشید اما بد نیست که از فوت و فن و تجربیات دیگران، و همچنین از اشتباهاتی در آشپزی که طعم غذا را خراب می کند، در صورتی که می خواهید، حرفه ای آشپزی کنید، استفاده نمایید.

نکات آشپزی سفید کردن برنج
نکاتی در مورد کوفته
نکات مهم در باره ماهی
نکات مهم در باره تخم مرغ
نکاتی در باره کیک
در مورد تهیه
گه بگیرنتون که از هم متنفرید و بهم میگید عزیزم.یکی هم بود که صبحا هفت راه میفتاد تو خیابونا و تبلیغ ها رو میکَند و برمیگشت خونشون.اسنپ گرفتم سه تا خیابون اون ور تر پیاده ام کرده میگه از اینجا بزنی بری کوچه بعدی دوتا چارراه اون ور تر میشه مقصد :|.یه لحظه از تصمیمم پشیمون شدم و گفتم کاش گفتمان رو شرکت میکردم ...اره من همونم که لاف میزنم از تصمیم هام هیچ وقتِ هیچ وقت پشیمون نمیشم !.۰۰0۰0چچچ000صصچتونه ؟ جواب تلگرام همو توییت میزنید و بهم تیکه میندازید
کنسرهای دهانی وحشتناک‌ن و خوندن درس هاش دو جون از جون هام کم می‌کنه. هر بار به پسرعمه‌م فکر می‌کنم و زجر بی‌پایانِ مادرش. که فیلم های عروسی‌ش رو میذاره و زار می‌زنه. به سیگار. به الکل. به دود. به مشکی پوشیدن‌ها، به حلوا و خرما. لعنت به مرگ سی سالگی.

+ لیلا می‌گه خودتو خیلی محکم بغل بگیر. خودتو بیش از حد دوست داشته باش. جای همه. باشه. بغل. دوستت دارم.
++ کاش زودتر شروع شه دیگه دانشگاه. خسته و کوفته و منتظر. صبح ها پباده رفتن و تند تند گام برداشتن
منصور ضابطیان استوری گذاشته از مراسم فارغ التحصیلی دانشجوهای پزشکی دانشگاه تهران
بعد دارم مقایسه میکنم با سالها پیش و مراسم فارغ التحصیلی مزخرف و به درد نخور خودمون که من هیچ برنامه ای واسه رفتن نداشتم از بسکه متنفر بودم از اون دانشکده و آدماش فقط پولمو داده بودم که بچه ها تندیسمو بهم بدن مثلا یادگاری که خسته و کوفته از باشگاه اومدم خونه و مامانم به زور فرستادم برم. از سر تا ته هزینه پذیرایی و مجری و تندیس و فلان رو که خودمون دادیم یه کمدین
دلمه قارچ و عسل
غذاهای
عسلی یا خوراکی هایی که با ترکیب عسل طبیعی تهیه می شوند مثل دلمه قارچ و
عسل، شاید در رژیم غذایی و سفره ایرانی چندان معمول و فراگیر نباشند، اما
با توجه به این که در سال های اخیر بسیاری از مردم برای بهره مندی از
غذاهای طبیعی استقبال خوبی نشان داده اند، می توان ترکیبات مفید و جالبی در
این زمینه معرفی نمود.
به این ترتیب،
خوراکی های زیادی شامل غذای اصلی برای وعده های صبحانه و نهار و شام، میان
وعده یا تنقلات و همچنین دسر ها
دو سالی هست که برای سفر به مشهد از قطار استفاده میکنیم‌. قبل از ان با وسیله ی شخصی میرفتیم و به خاطر بعد مسافت خسته و کوفته میرسیدیم و یه نصف روز میخوابیدیم فقط. قطار تجربه ی خوبی بود که خدا رو شکر بچه ها هم راضی تر بودند. امسال موقع برگشت از مشهد برای اولین بار سوار قطار پنج ستاره فدک شدیم. کلی بهمان خوش گذشت. از پذیرایی چای و نسکافه و ناهار و عصرانه و شام گرفته تا آرامش حاکم بر کوپه ها و مهمتر از همه فیلمهایی که ۱۲ ساعت وقت داشتیم ببینیم. از خوب
انقدر اوضاع روحی روانیم متغیره خودم دیگه از تعجب شاخ درآوردم! یه لحظه اونقدر انرژی دارم که خسته و کوفته از 6 و نیم صبح بیدارم و بدون اینکه بخوابم پامیشم ورزشم میکنم و کلی انرژی دارم و امیدوار به آینده و هدف و  یه تف تو گور همه ی عالم و انرژی منفی هاشون میگم! یا یه لحظه بعد انقدر بدبختی هام بزرگ میشه و به چشمم میاد که غم و حرص و عصبانیت عالم میریزه تو دلم و بغضم میشکنه و بدبخت تر از من دیگه انگار وجود نداره! 
اینا قشنگ داد میزنه افسرده ام و منی که
انقدر اوضاع روحی روانیم متغیره خودم دیگه از تعجب شاخ درآوردم! یه لحظه اونقدر انرژی دارم که خسته و کوفته از 6 و نیم صبح بیدارم و بدون اینکه بخوابم پامیشم ورزشم میکنم و کلی انرژی دارم و امیدوار به آینده و هدف و  یه تف تو گور همه ی عالم و انرژی منفی هاشون میگم! یا یه لحظه بعد انقدر بدبختی هام بزرگ میشه و به چشمم میاد که غم و حرص و عصبانیت عالم میریزه تو دلم و بغضم میشکنه و بدبخت تر از من دیگه انگار وجود نداره! 
اینا قشنگ داد میزنه افسرده ام و منی که
سلام به تمام دوستان
من دختری 18 ساله هستم. دوران مدرسه که به خاطر حجم بالای درس ها کار خونه نمیکردم. وقتم محدود بود. صبح تا ظهر یا بعد از ظهر مدرسه، وقتی هم که می اومدم خونه خسته و کوفته کمی استراحت میکردم و میرفتم سر درسم.
علاقه ای هم به کار خونه نداشتم. کلا روی درس تمرکز میکردم، چون همیشه دوست داشتم نمراتم 19 به بالا باشه. همیشه معدلم بالا میشد. و کلا یه انسان تقریبا تک بعدی بودم. فقط و فقط درس.
بعد هم به خاطر شرایطی که داشتم نمیخواستم واسه کنکور
در این پست به فوت و فن آشپزی اشاره می کنیم  که شاید به خیلی از این نکات آشپزی عمل کنید و یا در زمان آشپزی و طرز تهیه مواد لازم برای آشپزی به تجربه کسب کرده باشید اما بد نیست که از فوت و فن و تجربیات دیگران، و همچنین از اشتباهاتی در آشپزی که طعم غذا را خراب می کند، در صورتی که می خواهید، حرفه ای آشپزی کنید، استفاده نمایید.

نکات آشپزی سفید کردن برنج
نکاتی در مورد کوفته
نکات مهم در باره ماهی
نکات مهم در باره تخم مرغ
نکاتی در باره کیک
در مورد تهیه
دیروز صبح به اتفاق خاله ها و دایی هام رفتیم گردش بهارانه. از اون گردش های کوه و صحرایی که امسال با توجه به شیوع کرونا و مناسب نبودن آب و هوا خیلی دیرتر از هر سال رفتیم. همه جا سبز و قشنگ بود اما نه به تازگی و طراوت همیشگیش. اون محلی که قرار گذاشته بودیم بریم رو سالهای قبل هم رفته بودیم. دفعه اول که رفتیم کنار رودخونه درخت بود و جای باصفایی برای نشستن. پارسال که رفتیم خیلی از درخت ها رو بریده بودن و یکی دوتا درخت مونده بود که زیر یکی از درخت ها نشست
تو دوران قرنطینه اگه بیکار توی خونه نشستین و حوصله تون سر رفته میتونین یه بخش کوچیک از کارهای منو تو این دوران ببینین شاید به دردتون خورد 
فیلم :One day 
لبخند مونالیزا
داستان اذدواج
LOVE STORY
مرد ایرلندی
Little forest 
Second Act
hustlers
( موقع تماشای فیلم خارجی لغت های جالب و جدیدی که میشنومو یادداشت میکنم )
پادکست:آنجلا مرکلبیزینس پلنمارکتینگ
( از همه پادکست ها و فایل های آموزشی نوت برداری می کنم )
کتاب :ببخش و بگیرراز سایهسینوههقلعه حیوانات١٩٨٤کوریطاعون
غذ
نوای بلند آزادی؛ عشق. نوای بلند عدالت؛ همین که جاری‌ست بر زمین. آواز رسای خداوند بر زمین، در هر ثانیه، در هر دل؛ بیایید ای آلودگان و برکت یابید، و ای زهدپیشگان و ای مفسدان و مختلسان وهم و پروا، بمیرید و در دادگهان عدل الهی، تواضع و محبت و یاری بیابید. 

این روحانیون، این شیاطین ملبّس رنگارنگ، گفتا یک دو روزی خوش باشند، فردا حصر و حبس و تعزیر و غرامت، به دستان خویش. و این مردمان، یک دو روزی از کرده‌ی ناصواب خویش در رنج و ندامت، فرداشان شادی و ن
آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند
آیا بود که گوشه چشمی به ما کنند
دردم نهفته به ز طبیبان مدعی
باشد که از خزانه غیبم دوا کنند
معشوق چون نقاب ز رخ در نمی‌کشد
هر کس حکایتی به تصور چرا کنند
چون حسن عاقبت نه به رندی و زاهدیست
آن به که کار خود به عنایت رها کنند
بی معرفت مباش که در من یزید عشق
اهل نظر معامله با آشنا کنند
حالی درون پرده بسی فتنه می‌رود
تا آن زمان که پرده برافتد چه‌ها کنند
گر سنگ از این حدیث بنالد عجب مدار
صاحب دلان حکایت دل خوش ادا کنند
م
ساعت ۷ و نیم شب، بعد از یک ساعت صحبت با دکتر میم و آقای نون، خسته و کوفته وسایلم رو جمع کردم و از آزمایشگاه زدم بیرون. جلوی دانشکده یادم افتاد یه چیزی رو جا گذاشتم و برگشتم.
دکتر میم پای تخته بود. تا وارد شدم، آقای نون گفت: « دکتر پاک کن! پاک کن سریع یه فرمول ریاضی بنویس! بدآموزی داره!»
من که هنوز تخته رو ندیده‌بودم، سریع چیزی که جا گذاشته‌بودم رو برداشتم و موقع خارج شدن چشمم افتاد به تخته و دیدم دکتر میم تو فاصله‌ی رفتن و برگشتن من، یه سیب کشیده
خورشت لوبیا سبز..معمولا این خورشت رو با گوشت قرمز درست میکنن ولی من همه جوره درست میکنم مثلا با چرخ کرده ،کوفته ریزه ،گوشت خورشتی،یا گوشت تکه ای،امروز هم با مرغ درست کردم قبل از هر کاری یک عددسینه مرغ رو نمک و زردچوبه زدم داخل روغن سرخ کردم وقتی سرخ شد داخل همون روغن پیاز نگینی خرد کرده رو ریختم و سرخ کردم وقتی پیاز سرخ شد هویچ ودوقاشق رب گوجه  فرنگی  به همراه زرد چوبه ویک لیوان پوره گوجه به همراه مرغ سرخ شده واب جوش اضافه کردم وقتی مرغ پخته ش

پیامبر اکرم‏ (صلی الله علیه و آله و سلم) فرمود: بر روی دَرِ بهشت حلقه‏  ای از یاقوت سرخ است، بر صفحه‏ ای زرّین. هنگامی که آن حلقه بر صفحه زرین کوفته شود، صدا و طنین آن «یا علی» است؛
«إنّ حلقة باب الجنة من یاقوتة حمراء علی صفائح الذهب، فإذا دقّت الحلقة علی الصفحة طنّت وقالت: یا علی».[بحار الانوار ج8 ص 122]

این حدیث شریف را استاد علامه طباطبایی(رضوان‏ اللّه‏ علیه) در مجلس درس چنین شرح دادند:

سرّ این که صدای کوبه در بهشت «یاعلی» است، این است
آمبولانس ایستاد روبه‌روی سنگر. بچه‌ها خسته و کوفته یکی‌یکی از داخلش پریدند پایین. اونا به حاج مسلم -پیرمرد مقر- سلام می‌کردند و آن‌طرف‌تر می‌ایستادند. حاج مسلم نگاهشان می‌کرد و می‌گفت: سلام بابا اومدید؟ الهی شکر! 
   همه که پیاده شدند، حاج مسلم چشمش افتاد به کسی که دراز به دراز افتاده بود ته آمبولانس. او را که دید، تند رفت جلو و گفت: بابا این دیگه کیه؟ شجاعی گفت: بابامسلم، اکبر کاراته هم پرید. حاج مسلم زد به سینه‌اش و گریه‌کنان گفت: ای خد
مراکز خدماتی شهر وان
رسـتوران ها و کــافه ها با خیال راحت یک روز کامل را برای خرید در ای وی ام در نظر بگیرید و برای صرف وعــده نهار و شام به رستوران ها و کافه ی این مرکز خرید با منوهای ترکی، بین بین المللی و غذاهای ویژه ایتالیایی بروید. فست فود های معروف همچون برگر کینگ Burger King ، رستوران های ایتالیایی مثل اسباروب Sbarrob ، رستوران های بومی مانند مادو Mado ، بورسا کباب اوی Bursa Kebap Evi، اوستا دونرجی Usta Dönerci ، ایکیزلر İkizler و کوفته رامی Köfteci Ramiz در کنار رست

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها